ТИТУЛА НАЈВЕРОВАТНИЈЕ ОСТАЈЕ У ШУМАДИЈИ , АЛИ СЕ ИЗ КРАГУЈЕВЦА СЕЛИ У АРАНЂЕЛОВАЦ

Крагујевачки Раднички поражен је минулог викенда у свом „Језеру“ после готово три године поста колико су српски суперлигаши покушавали да однесу потпуни плен из хале у којој рукометашице Радничког нису знале за пораз у утакмицама домаћег шампионата.

Победом у дербију трећег кола плеј офа Супер лиге Србије за рукометашице ЖРК Извор Буковичка Бања , не само да се за корак приближио коначном циљу ове сезоне , освајању шампионске титуле , него је тријумфом у суботу увече и теоретски оставио популарне „тигрице са Лепенице“ без шанси за освајање титуле по трећи пут.

Аранђеловчанке су оравдале улогу фаворита , водиле су готово свих 60 минута и не рачунајући три изједначења у мечу (1:1 у 3 минуту , 17:17 у 37 и 21:21 у 50 минуту) сасвим заслужено су славиле резултатом 23:25 , полувреме 12:15. Тим тренера Живојина Максића највећу предност стекао је у неколико наврата када је његова екипа имала +4 али су се домаће рукометашице , враћале у серијама на -1 или два пута до резултатског егала , што је ,испоставило се у коначном збиру , било недовољно за потпуни резултатски преокрет и опстанак у трци за нови шампионски ловор ове сезоне.

Виђена је беспоштедна борба у којој је пресудило искуство , дужа клупа и квалитет гостујућег тима , па су тако огромна жеља и енергија да се квалитетан ривал , по други пут савлада у Крагујевцу остали „немогућа мисија“ за , ове сезоне изузетно подмлађени састав тренера Александра Радосављевића. „Тигрице“ су право лице свог надимка показале од првог звиждука судијског пара Срђана Милосављевића из Звечана и Горана Ковача из Косовске Митровице , који су , стиче се утисак , „пустили мушку игру“ која је више одговарала домаћим играчицама , које су дубоком зоном у одбрани 4:2 , успевале да у већем делу утакмице праве проблеме мирни и сконцентисаним гошћама из Аранђеловца.

За разлику од последњег дуела ова два тима , када је у Крагујевцу славио Раднички , резултатом 32:27 , домаће су биле знатно ослабљење за квалитет повређене , и недавно оперисане (предњи укрштени лигаменти колена) Анђеле Јањушевић без које очигледно Раднички има мањак реализације у нападу па је 7 погодака репрезентативке Сање Радосављевић и 5 голова Иване Пријовић , те гол мање Марије Тодоровић … било недовољно да се надигра екипа из града подно Букуље.

Извор је додуше у току сезоне , остао , управо из истог разлога , без три играча , од којих су два у тренутку повреде били први стрелци екипе , десно крило Тамара Жарковић и леви бек катарина Станић уз раније повређену Марину Томић , али је већи број играча у ротацији које има тренер Живојин Максић , дао и веће могућности за комбиновање у нападу , па се уз стандардно добру најискуснију Милицу Даниловић , на овом мечу истакла и млада Ана Којић на десном крилу са 5 погодака , колико је постигла и њена другарица из репрезентације , на десном беку Ана Томковић. Њима се са неколико веома важних одбрана прикључила и трећа „јуниорка“ , голман Маријана Карић , те је уз очекивано добар учинак у нападу и у одбрани: Тимее Рабате , Данијеле Илић , Сање Рајовић , Милице Анић и Марије Петровић … победа гошћи била неизбежна.

Досуђено је укупно 11 пенала од којих је Раднички реализовао 4 од 6 (Радосављевић 1 погодила 2 не , уз 100 % реализације Марије Тодоровић , 3 од 3) , а Извор Буковичка Бања 4 од 5 (све шутирала Милица Даниловић) , арбитри су поделили и 4 исклучења домаћим играчима (Танић,Радосављевић,Дукић и Татар) , односно 5 „казни по 2 минута“ играчима Извора (Којић,Анић,Петровић и Рабата 2 у првом полуврену).

Најефикаснија у Радничком била је Радосављевић са 7 (1 из пенала) , 5 погодака постигла је Ивана Пријовић , 4 Марија Тодоровић (3 из пенала) , 3 гола Ксенија Петровић , 2 пивотмен Јована Дукић и по један Маријана Танић и Андријана Татар.

Код Извора , ефикаснија од осталих била је Даниловић са 8 голова од којих је половину постигла са линије пенала , по 5 погодака постигла је „десна страна напада“ , две Ане , Којић и Томковић , 3 гола Данијеле Илић , од којих ће Рисовићева посебно памтити онај у последњим секундама првог полувремена када се лопта закуцала под пречку после невероватног шута уз звук сирене Илићеве која је свом тиму пред одмор донела охрабрујућих + 3 на полувремену. Још два погодка постигла је за аранђеловачки састав , и у овој утакмици , уз велике „батине на црти“ Марија Петровић као и њена колегиница и по пзицији али и по напред наведеном сегменту игре домаћина , капитен Извора Сања Рајовић , која је уписала један гол у коначном тријумфу гостујућег тима , упркос податку да је на овој утакмици наступила изморена вирусом који ју је ломио у неколико предходних дана уочи гостовања у Крагујевцу. Тимеа Рабата додала је такође 1 погодак уз велики допринос дефанзивним задацима који су јој јошу првом полувремену донели 2 искључења.

Утисак је да је виђена добра , на моменте поприлично груба рукометна представа , која је завршена и више него у границама коректности , упркос томе што је у појединим тренуцима изгледало са трибина да се меч може отети контроли што свакако арбитри својим одлукама нису дозволили. Раднички је играо на све или ништа јер је ово заправо била , испоставило се на крају овог еча , последња прилика да се , еветуалним тријумфом у утакмици са великим ривалом из Аранђеловца , сеоба титуле пролонгира из Крагујевца још неко време , што је за „тигрице“ у овом тренутку очигледно остао неиспуњени задатак.

Извор Буковичка Бања пред собом има три меч лопте за другу титулу у историји клуба. Остала су гостовања у Инђији екипи Железничара , одлазак у Ниш другопласираној Наиси , каои домаћинство Радничком у последњем колу доигравања за титулу. С обзиром на квалитет Извора , и предност на табели у односу на Наису од 4 бода , тешко (али не и немогуће) је да ће аранђеловачки суперлига пропустити прилику да се на крају сезоне радује другом клупском трофеју , што је амбициозни састав тренера Максића и најавио у августу месецу када су започеле припреме за сезону која се ближи крају.

У другој утакмици ИИИ кола плеј офа , у суботу је у Нишу Наиса савладала Железничар из Инђије резултатом 28:25 , те на тај начин повећала предност у односу на трећепласирани Раднички који сада за нишлијкама заостаје 4 бода на мини табели плеј офа.

У доигравању за титулу седи тронедељна пауза у којој ће се играти ¼ финалне утакмице Купа Србије (играју се по 2 утакмице) а наставак плеј офа предвиђен је за 07/08.05.2016.године , док ће се последње коло играти 21/22. маја када ће женски рукомет у Србији добити новог шампиона.

Извор:srbijasport.net