Аранђеловчанин Момир Илић МВП Ф4 СЕХА лиге, одвео Веспрем до друге титуле

Некадашњи капитен Србије, упркос повреди, био најефикаснији у финалу (28:26) против Вардара са седам голова

Веспрем – Вардар 28:26 (14:15)

ВараждинДворана: Вараждин арена. Гледалаца: 4.000. Судије: Стојковић и Николић (Србија). Седмерци: Веспрем 4 (3), Вардар 1 (1). Искључења: Веспрем 18, Вардар 10 минута.

ВЕСПРЕМ: Гуљаш 1, Иванчик 1, Шух, Илић 7 (1), Палмарсон 3, Миклер (4 одбране), Нилсон 1, Нађ 4, Угалде 2, Маргуч 3 (2), Вакеро 1, Терзић, Алиловић (5 одбрана), Сулић 1, Лекаи, Слишковић 4.

ВАРДАР: Штербик (9 одбрана, 4 седмерца), Стоилов 1, Брумен 1, Тоскић, Манасков 2 (1), Милић (2 одбране), Македа 2, Карачић 2, Душебајев 4, Абутовић, Циндрић 5, Ангелов, Дибиров 4, Харбок 2, Шишкарјев 3, Марсенић.

Мађарски Веспрем је по други пут у другом учешћу у СЕХА Гаспром лиги освојио титулу.

Шампион Мађарске је одбранио круну освојену прошле сезоне у свом граду, у финалу је савладан Вардар 28:26 (14:15).

Расплет је почео од 50. минута када је тим из Скопља водио 24:23.

Тада је погодио Слишковић, који је заменио повређеног Момира Илића, за 24:24.

Пре тога је Илија Абутовић добио црвени картон.

Веспрем је повео 26:25 преко капитена Нађа, а онда је Тимур Дибиров остао сам на левом крилу, али је Мирко Алиловић направио шпагу у паду и одбранио му зицер у 56. минуту.

Нилсон је потом погодио за 27:25, јер Вардар није искористио контру, Карачић је направио пробијање. Циндрић је смањио на 26:27, а онда је неколико секунди пре истека 59. минута поново сигуран био Нађ.

Минуту до краја тренер Вардара је узео минут одмора, али је потом још једном Мирко Алиловић одбранио и прича је била готова.

Веспрем се по броју титула изједначио са Вардаром, имају по две, Загреб је остао на једној.

Остаје само питање да ли ће Мађари бранити титулу, јер се најављује њихов излазак из такмичења.

Ове сезоне одиграли су 20 утакмица у СЕХА Гаспром лиги и победили 18, а два пута ремизирали.

У мечу за треће место Загреб је победио Мешков 24:23.

Момир Илић МВП фајнал фора, идеалан и Стојковић

Бивши капитен Србије Момир Илић проглашен је за најкориснијег играча завршног турнира СЕХА Гаспром лиге. Био је и МВП првог дела сезоне.

Идеална седморка завршног турнира: голман Иван Стевановић (Загреб), лево крило Кристиан Угалде (Веспрем), леви бек Момир Илић (Веспрем), средњи бек Лука Циндрић (Вардар), десни бек Алекс Душебајев (Вардар), десно крило Златко Хорват (Загреб), пивот Растко Стојковић (Мешков).

Извор: Спортски Журнал