Рукометашице Извора Буковичке Бање грабе ка титули првака!

Рукометашице Извора Буковичке Бање из Аранђеловца синоћ су у СРЦ „Шумадија“ у Аранђеловцу направиле још један искорак ка зацртаном циљу , освајању друге титуле првака државе у клупској историји. Тим тренера Живојин Максића савладао је у дербију другог кола плејофа Супер лиге Србије великог ривала , екипу Наисе из Ниша , резултатом 31:26 , полувреме 18:11. Био је то трећи међусобни дуел великих ривала из Аранђеловца и Ниша у текућој сезони а чак 57 у 19-ој сезони колико ове две екипе наступају у континуитету у Супер лиги и домаћем купу. Наиса је у Нишу ове сезоне у утакмици другог кола „закинула“ бод аранђеловчанкама , а Извор се за то потпуно реванширао у другом делу сезоне нишлијкама у Аранђеловцу у јануару месецу ове године , када је домаћи тим славио резултатом 33:25.

Управо та игра у Нишу и освојен бод са у дуелу са фаворитом првенства као и тријумф у прошлом колу против екипе Радничког , уз неоспоран квалитет и енергију који поседује екипе тренера Светислава Јовановића , давале су реалну наду гошћама да победом у СРЦ Шумадија или бар једним бодом могу да се изједначе на табели са аранђеловчакама или да им се приближе на један бод , што би завршницу овосезонског плеј-офа код рукометашица учинило занимљивом и неизвесном у наставку догравања за најважнији трофеј у Србији.
Та нада поприлично је спласнула после првих 15-ак минута утакмице , баш онда када је Извор почео да подиже разлику у односу на Наису после почетног испитивања снага и игре „гол за гол“. Серијом од 7:0 , од резултата 4:5 у 8 минуту домаћин је у 20-ом минуту утакмице стигао од -1 на + 6 , и резултата 11:5 , и већ тада је најавио да овога пута Наиса нема шта да тражи у дуелу са расположеним аранђеловчанкама које су до највеће предности у првом полувремену од 8 голова разлике први пут стигле у 25 минуту када је актуелаан резултат био 15:7. Та предност до истека 30-ог минута смањена је на -6 , па се на одмор отишло резултатом 18:11.
У наставку утакмице слична слика као и у првом полувремену… Најпре по неколико наизменичних голова на обе стране , а онда и сигурнија игра домаћег тима који до највеће предности у овом мечу од 9 голова разлике долази у 39 минуту кдо резултата 23:14. Наиса у том тренутку за само 4 минута прави серију од 0:4 и поново стиже на подношљивијих – 5 у односу на домаћи тим. Извор Буковичка Бања враћа разлику на 6 голова и до краја меча контролишее игру и резултат за коначнх 31:26 и победу која на табели прави разлику у односу на Наису од 4 бода предности , а после синоћњег , по трећи пут ове сезоне , нерешеног резултата у Инђији где су играли Железничар и још увек актуелни шампион Раднички , (21:21), и великих 6 бодова предности у односу на крагујевчанке са којима ће наредног викенда у Крагујевцу лидер првенства одмерити снаге у утакмици трећег кола доигравања за првака државе.
Пред око 700 гледалаца утакмицу Извора Буковичке Бање и Наисе , судили су арбитри Иван Мошорински из Новог сада и зрењанинац Александар Панџић , који су досудили укупно 17 седмераца од којих је домаћин преко Милице Даниловић реализовао свих 8 , док су нишлијке од 9 , искористиле 8 пенала (Христина Недељковић три од 4 , Анастаазија Ђоковић 3 и Катарина Радовић 3 пенала).
У веома фер и коректној утакмици уписано је и 3 искључења од којих једно Милици Анић у Извору и два за рукометашице Наисе: Анастазију Ђоковић и Катарину Радовић
Аранђеловачка публика имала је прилике да аплаузима поздрави још једну , веома значајну победу свог тима , и упркос сигурном вођству домаћина , повремено регује са одушевљење , на неколико лепих акција , голова и луцидних асистенције својих играча , пре свих искусних: Сање Рајовић , Милице Даниловић и Данијеле Илић , као и младе Ане Томковић , те брзих крила Ане Којић и Тимее Рабате , као и на црти Марије Петровић и на голу Ане Качаревић која је унела преко потребну сигурност у свој тим , онда када је одбрана Извора Буковичке бање попуштала пред налетима Наисе.

По завршетку утакмице у СРЦ „Шумадија“ одржана је конференција за медије на којој су говорили тренери Наисе Светислав Јовановић и Извора Буковичке Бање Живојин Максић , као и играчи Анастазија Ђоковић (Наиса) и Марија Петровић (Извор Буковичка Бања).
После још једног нерешеног резултата Железничара и Радничког у Инђији , резултатом 21:21 , полувреме 11:10 , на табели води Извор Буковичка Бања са 13 бодова , наиса је на другом сакупила 9 , трећи је Раднички са 7 , а на четвртој позицији је Железничар са 3.